19 Mart 2007

yıldızlar geçidi: Easy Star All-Stars


Pink Floyd'un Dark Side of the Moon ve Radiohead'in OK Computer albümlerini baştan sona reggae ve dub tarzında yorumlayan Easy Star All-Stars, Easy Star plak şirketinin marifeti.
Easy Star Records, New York merkezli bir plak şirketi. Kurucuları Eric Smith, Lem Oppenheimer, Michael Goldwasser (Michael G) ve Remy Gerstein kendilerini reggae'ye altın çağını yeniden yaşatacak kaliteli plaklar yayınlamaya adamış. All-Stars projesi de bu yönde atılmış adımlardan biri.
İlk albüm Dub Side of the Moon (2003) büyük ilgiyle karşılandı ve 3 yıl boyunca listelerden çıkmadı. Bu başarıyı 2006'da Radiodread izledi. Michael G, Victor Axelrod (Ticklah), Eric Smith ve Lem Oppenheimer'ın bir stüdyo projesi olarak başlattığı All-Stars'a New York reggae camiasının usta müzisyenleri de katıldı. Albümler çok tutulunca, haliyle konserler ve turneler başladı. Grup ABD, Avrupa, Brezilya ve Arjantin'de konserler verdi.
Hatırlatalım, Easy Star All-Stars 23 ve 24 Mart'ta Babylon'da sahne alacak. Henüz Radiohead'i misafir edemedik ama en az onlar kadar büyülü bir atmosfer yaratan coverlarını dinleyebileceğiz. Dark Side of the Moon'un orijinalinden sonra reggae versiyonunu dinlemek de hoş olacağa benzer.
Grubun konser kadrosu şöyle:
Junior Jazz - gitar, vokal
Ras Iray - bass, vokal
Ive-09 - davul
Jeremy Mage - klavye, vokal
Tamar-kali - vokal
Menny More - vokal
Jennifer Hill - saksofon, flüt
Buford O'Sullivan - trombon
Marcos Ferrari - dub sesleri
Bilet fiyatları ayakta 30 YTL, öğrenci 20 YTL olarak belirlenmiş, ancak öğrenci biletleri kısa sürede tükenmiş (şimdiye kadar Babylon'dan öğrenci bileti alabilen var mı?).


Easy Star Records
Babylon

0 yorum: